Strona główna → Korcula

Korcula

Wyspa Korcula jest jedną z najpiękniejszych wysp Południowej Dalmacji. Ma 279 km² powierzchni. Jej długość wynosi 46km a szerokość ponad 5km.

Codziennie zwiedzaliśmy inną jej część. W drodze, widoki nawet z okna samochodu zapierały dech w piersiach. Przepiękną panoramę Adriatyku przeplatała zieleń lasów piniowych, gaje lauru, cyprusu i wszechobecne dźwięki cykad. Takich widoków nie zobaczyliśmy nigdzie indziej, jadąc przecież przez całą Chorwację. To jedna z najbardziej zielonych tutejszych wysp. Pełna rozległych winnic, w których od stuleci wytwarza się doskonałe wino. Przyjemnie się je "degustowało" ;) zwłaszcza w towarzystwie przyjaciółki, z którą na co dzień jedynie kawka na skype musi wystarczyć.

Miasto Korcula to architektoniczna perła w kształcie ryby. Układ ulic Korculi przypomina rybi szkielet. Wąskie zacienione ulice dają schronienie przed słońcem. Wieją w nich łagodne morskie wiatry, zapewniając ciszę, spokój, chłód i ukojenie po dniu plażowania. Dlatego tak często bywaliśmy w Korculi, gdy głód wyganiał nas już z dalmackich plaż. W powietrzu unosił się wtedy zapach świeżo smażonych ryb i owoców morza. 

Marco Polo , Korcula i św. Marek-  Korcula uważana jest za miejsce urodzin słynnego podróżnika Marco Polo a największym zabytkiem miasta jest katedra św.Marka. 


Wyświetl większą mapę